8D725F11PA-LC
Mfr.Part #
8D725F11PA-LC
Description
CONN RCPT HSNG MALE 11POS PNL MT
Stock
1
In Stock :
1
Product Category :
Circular Connector Housings
Shell Size - Insert :
25-11
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
8D725F11PA-LC
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Nickel 11 Positions Bulk Threaded Unshielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, 8D
8D725F11PA-LC Overview
8D725F11PA-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D725F11PA-LC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D725F11PA-LC Circular Connectors applications.
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT