8D721W11SN-LC
Mfr.Part #
8D721W11SN-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 11POS PNL MT
Stock
129
In Stock :
129
Product Category :
Circular Connector Housings
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Type :
For Female Sockets
Shell Size - Insert :
21-11
Number of Positions :
11
Orientation :
N (Normal)
Datasheets
8D721W11SN-LC
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Cadmium 11 Positions Bulk Threaded Unshielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, 8D
8D721W11SN-LC Overview
8D721W11SN-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D721W11SN-LC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D721W11SN-LC Circular Connectors applications.
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT