8D721W11SN
Mfr.Part #
8D721W11SN
Description
CONN RCPT FMALE 11POS GOLD CRIMP
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Type :
For Female Sockets
Orientation :
N (Normal)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Number of Positions :
11
Datasheets
8D721W11SN
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Cadmium 11 Positions Bulk Threaded Unshielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, 8D
8D721W11SN-LC Overview
8D721W11SN-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D721W11SN-LC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D721W11SN-LC Circular Connectors applications.
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER