8D721F39SA
Mfr.Part #
8D721F39SA
Description
CONN RCPT FMALE 39POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Orientation :
A
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions :
39
Datasheets
8D721F39SA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp Gold Nickel Bulk A Threaded
8D721F39SA Overview
8D721F39SA Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D721F39SA Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D721F39SA Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER