8D721F11SN
Mfr.Part #
8D721F11SN
Description
CONN RCPT FMALE 11POS GOLD CRIMP
Stock
12
In Stock :
12
Shell Size - Insert :
21-11
Number of Positions :
11
Orientation :
N (Normal)
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps) :
23A
Datasheets
8D721F11SN
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 11 Positions Crimp Gold Nickel Bulk N (Normal) Threaded
8D721F11SN Overview
8D721F11SN Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D721F11SN Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D721F11SN Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER