8D719Z32SB
Mfr.Part #
8D719Z32SB
Description
CONN RCPT FMALE 32POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Number of Positions :
32
Current Rating (Amps) :
7.5A
Orientation :
B
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
8D719Z32SB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 32 Positions Crimp Gold Black Zinc Nickel Bulk B Threaded
8D719Z32SB Overview
8D719Z32SB Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D719Z32SB Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D719Z32SB Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER