8D719Z11SB
Mfr.Part #
8D719Z11SB
Description
CONN RCPT FMALE 11POS GOLD CRIMP
Orientation :
B
Number of Positions :
11
Current Rating (Amps) :
13A
Crimp
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Color :
Black
HTS Code :
Bulk
Reach Compliance Code :
not_compliant
Datasheets
8D719Z11SB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 11 Positions Crimp Gold Black Zinc Nickel Bulk B Threaded
8D719Z11SB Overview
8D719Z11SB Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D719Z11SB Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D719Z11SB Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER