88-569786-32L
Mfr.Part #
88-569786-32L
Description
CONN RCPT FMALE 32POS GOLD SLDR
Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
Orientation :
C
Number of Positions :
32
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
88-569786-32L
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount, Through Hole 32 Positions Solder Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded
88-569786-32L Overview
88-569786-32L Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
88-569786-32L Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
88-569786-32L Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER