87CNQ020SMS2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
87CNQ020SMS2
Manufacturer
SMC Diode Solutions
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V PRM2-SM
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Arrays
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Published :
Datasheets
87CNQ020SMS2
SMC Diode Solutions 87CNQ020SMS2
87CNQ020SMS2 Overview
87CNQ020SMS2 Features
87CNQ020SMS2 Applications
There are a lot of SMC Diode Solutions
87CNQ020SMS2 applications of rectifier diode array.
  • Rectifier for drives applications
  • Crowbar applications
  • Rectifiers for UBS
  • Battery chargers
  • Rectifiers in switch mode power supplies (SMPS)
  • Free wheeling diode in low voltage converters
  • General Rectification
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    TVS DIODE 75VWM 122VC P600
Catalog related products
  • Nexperia
    DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23
  • Nexperia
  • Diodes Incorporated
    DIODE ARRAY GP 75V 300MA SOT23-3
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23