844011AGLFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
844011AGLFT
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC TIMING
Manufacturer :
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Divider/Multiplier :
Yes/No
Input :
Crystal
Package / Case :
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Differential - Input:Output :
No/Yes
Frequency (Max) :
106.25MHz
Ratio - Input:Output :
1:1
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Voltage - Supply :
2.375V~3.465V
Output :
LVDS
Series :
FemtoClock®
PLL :
yes
Type :
Clock Generator
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
844011AGLFT
Introducing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Intersil (Renesas Electronics Corporation) 844011AGLFT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Operating Temperature:0°C~70°C TA, Output:LVDS, Type:Clock Generator, Mounting Type:Surface Mount, 844011AGLFT pinout, 844011AGLFT datasheet PDF, 844011AGLFT amp .Beyond Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Intersil (Renesas Electronics Corporation) 844011AGLFT ,we also offer LMX2485ESQ/NOPB, SI5351B-B-GM, ADF4360-4BCPZRL7, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.