843101AGI-100LF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
843101AGI-100LF
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC SYNTHESIZER 100MHZ 16-TSSOP
Manufacturer :
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Differential - Input:Output :
No/Yes
PLL :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Input :
LVCMOS, LVTTL, Crystal
Base Part Number :
ICS843101-100
Series :
FemtoClock®
Ratio - Input:Output :
2:1
Divider/Multiplier :
Yes/No
Type :
Frequency Synthesizer
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output :
LVPECL
Package / Case :
16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Voltage - Supply :
2.375V~3.465V
Frequency (Max) :
100MHz
Datasheets
843101AGI-100LF
Introducing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Intersil (Renesas Electronics Corporation) 843101AGI-100LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:ICS843101-100, Type:Frequency Synthesizer, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C~85°C, Output:LVPECL, Package / Case:16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), 843101AGI-100LF pinout, 843101AGI-100LF datasheet PDF, 843101AGI-100LF amp .Beyond Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Intersil (Renesas Electronics Corporation) 843101AGI-100LF ,we also offer LMX2485ESQ/NOPB, SI5351B-B-GM, ADF4360-4BCPZRL7, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Intersil (Renesas Electronics Corporation) 843101AGI-100LF
The Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Intersil (Renesas Electronics Corporation) 843101AGI-100LF is an advanced integrated circuit designed for precision frequency synthesis. Manufactured by Renesas Electronics Corporation, formerly Intersil, this IC delivers reliable and high-performance solutions for generating accurate clock outputs up to 100MHz. The component comes in a compact 16-TSSOP package, ensuring ease of integration into existing and new system designs. This product is an essential tool for engineers requiring stable and flexible frequency generation for a variety of complex applications.
843101AGI-100LF Features
  • High frequency output up to 100MHz, suitable for demanding applications.