801-007-26NF7-10PC
Mfr.Part #
801-007-26NF7-10PC
Description
CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
Stock
50
In Stock :
50
Number of Positions :
10
Material Flammability Rating :
Reach Compliance Code :
not_compliant
Orientation :
C
Backshell Material, Plating :
Contact Finish Termination :
GOLD (50) OVER NICKEL
Current Rating (Amps) :
5A
Active
HTS Code :
Factory Lead Time :
9 Weeks
COPPER ALLOY
ECCN Code :
EAR99
Shell Size - Insert :
7-10
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Connector Type :
Plug, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Base Product Number :
Color :
Olive Drab
Package :
Bulk
JESD-609 Code :
e4
Features :
Coupling Nut, Self Locking
Voltage Rating :
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 10 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium C Threaded