801-007-26NF13-203SA
Mfr.Part #
801-007-26NF13-203SA
Description
CONN PLUG FMALE 16POS CRIMP
Stock
16
In Stock :
16
Orientation :
N (Normal)
Number of Positions :
16 (12 + 4 Power)
Package :
Bulk
Shell Size - Insert :
13-203
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Features :
Coupling Nut, Self Locking
Color :
Olive Drab
Current Rating (Amps) :
5A, 13A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C