7X-19.200MBB-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7X-19.200MBB-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Load Capacitance :
15pF
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Mount :
Surface Mount
Frequency :
19.2MHz
Operating Supply Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
Function :
Enable/Disable
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Number of Pins :
4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
7x
Depth :
2.5mm
REACH SVHC :
No SVHC
Frequency Tolerance :
0.005%
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Max Supply Current :
20mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Frequency Stability :
±50ppm
Height :
1.0922mm
Output :
CMOS
Voltage - Supply :
3.3V