7M-13.560MEEJ-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7M-13.560MEEJ-T
Manufacturer
FTS
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
3.2x2.5 XTAL 10ppm 10ppm 18pF
Manufacturer :
FTS
Product Category :
Crystals
Brand :
TXC CORPORATION
Maximum Pressure :
200 psi
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Product Category :
Crystals
Material :
Stainless Steel
Package / Case :
4-SMD, No Lead
RoHS :
Details
Frequency :
13.56 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Subcategory :
Dwyer Instruments
Operating Mode :
Fundamental
Package :
Tape and Reel (TR)
Sensor Type :
Liquid
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
Local Display
Load Capacitance :
18pF