7C60000027
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7C60000027
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 60.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
17 Weeks
Min Operating Temperature :
0°C
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
60MHz
Length :
5.0038mm
Mount :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
0°C~70°C
Base Resonator :
Crystal
Width :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±50ppm
Type :
XO (Standard)
Output :
CMOS
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Series :
7C
Height :
1.397mm