7905-15FTBG00N3A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7905-15FTBG00N3A
Manufacturer
Oupiin
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Manufacturer :
Oupiin
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Contact Form :
Base Product Number :
Features :
Board Lock
Contact Finish :
Gold
Product Status :
Active
Mounting Type :
Through Hole
Shell Size, Connector Layout :
2 (DA, A)
Ingress Protection :
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish Thickness :
Flash
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Number of Positions :
15
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Number of Rows :
2
Color :
Black
Contact Material :
Brass
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Series :
Dielectric Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Connector Style :
D-Sub
Voltage Rating :
Contact Type :
Signal
Current Rating (Amps) :
1A
Package :
Tray
Backset Spacing :
Termination :
Solder
Wire Gauge :
Datasheets
7905-15FTBG00N3A
Introducing D-Sub Connector Assemblies Oupiin 7905-15FTBG00N3A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 105°C, 7905-15FTBG00N3A pinout, 7905-15FTBG00N3A datasheet PDF, 7905-15FTBG00N3A amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Oupiin 7905-15FTBG00N3A ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Oupiin 7905-15FTBG00N3A
7905-15FTBG00N3A Overview
7905-15FTBG00N3A Features
7905 series
7905-15FTBG00N3A Applications
There are a lot of Oupiin
7905-15FTBG00N3A D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP