781KD10J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
781KD10J
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
MOV DISC 10MM,780V 3.5KA, BULK
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Mounting Style :
Through Hole
Product Status :
Active
Type :
Metal Oxide Varistors
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Surge Energy Rating :
105 J
Varistor Voltage (Min) :
702 V
Brand :
Capacitance @ Frequency :
125 pF @ 1 kHz
Subcategory :
Varistors
Capacitance :
125 pF
Lead Spacing :
7.5 mm
Width :
8.1 mm
Number of Circuits :
1
Features :
Product Category :
Varistors
Varistor Voltage (Typ) :
780 V
Product :
MOV
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Varistor Voltage :
780 V
Maximum DC Volts :
640 V
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Energy :
105J
Package / Case :
Disc 10mm
RoHS :
Details
Peak Surge Current :
3.5 kA
Series :
10D
Maximum AC Volts :
485 V
Packaging :
Bulk
Tolerance :
10 %
Clamping Voltage :
1290 V
Diameter :
10 mm
Current - Surge :
3.5 kA
Varistor Voltage (Max) :
858 V
Mounting Type :
Through Hole
Package :
Bulk
Termination Style :
Radial
Datasheets
781KD10J
Introducing YAGEO 781KD10J from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Metal Oxide Varistors, Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TA), Package / Case:Disc 10mm, Mounting Type:Through Hole, 781KD10J pinout, 781KD10J datasheet PDF, 781KD10J amp .Beyond YAGEO 781KD10J ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.