77311-494-12LF
Mfr.Part #
77311-494-12LF
Description
CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
Insulation Height :
0.100 2.54mm
Overall Contact Length :
0.837 21.25mm
Contact Length - Mating :
0.615 15.62mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Positions :
12
Pitch - Mating :
0.100 2.54mm
Contact Length - Post :
0.126 3.20mm
Datasheets
77311-494-12LF
Amphenol Communications Solutions 77311-494-12LF
BERGSTIK® Series 1-Row Header Solder Phosphor Bronze Bulk Through Hole Tin Thermoplastic 12-Position Board to Board 0.100 2.54mm Height