770W-X2/04
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
770W-X2/04
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C8 PNL SLDR
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Filter Type :
Unfiltered - Commercial
Termination :
Solder Eyelet
Gender :
Male
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Mount :
Panel, Snap in
Connector Style :
IEC 320-C8, Non-Polarized
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Published :
Accomodates a Fuse :
No
Panel Cutout Dimensions :
Oval - 21.00mm x 13.00mm
Current Rating :
2.5A
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - IEC :
250VAC
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Packaging :
Bulk
Number of Positions :
2
Series :
770W
Panel Thickness :
0.201 5.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
770W-X2/04
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'