74LVT32PW,112
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
74LVT32PW,112
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC GATE OR 4CH 2-INP 14TSSOP
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Gates and Inverters
Schmitt Trigger :
No
Terminal Position :
Dual
Family :
LVT
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
NICKEL PALLADIUM GOLD
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Output High, Low :
20mA 32mA
Base Part Number :
74LVT32
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
3.2ns @ 3.3V, 50pF
Power Supplies :
3.3V
Number of Terminations :
14
Terminal Form :
Gull wing
Packaging :
Tube
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pin Count :
14
Terminal Pitch :
0.65mm
Series :
74LVT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Number of Circuits :
4
Voltage - Supply :
2.7V~3.6V
Length :
5mm
Logic Level - High :
2V
Package / Case :
14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Qualification Status :
Not Qualified
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Number of Functions :
4
Height Seated (Max) :
1.1mm
Load Capacitance :
50pF
JESD-609 Code :
e4
Number of Inputs :
2
Supply Voltage :
3.3V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Logic Type :
OR Gate
Logic Level - Low :
0.8V
Datasheets
74LVT32PW,112
Introducing Gates and Inverters NXP Semiconductors 74LVT32PW,112 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:74LVT32, Number of Terminations:14, Package / Case:14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Operating Temperature:-40°C~85°C, 74LVT32PW,112 pinout, 74LVT32PW,112 datasheet PDF, 74LVT32PW,112 amp .Beyond Gates and Inverters NXP Semiconductors 74LVT32PW,112 ,we also offer 74AHC08BQ,115, HEF4093BT,653, HEF4093BT,652, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.