74F534PC
Mfr.Part #
74F534PC
Manufacturer
onsemi
Package / Case
20-DIP (0.300, 7.62mm)
Description
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20DIP
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Flip Flops
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
8.5ns @ 5V, 50pF
Current - Output High, Low :
3mA 24mA
Lead Free :
Lead Free
Current - Quiescent (Iq) :
86mA
Output Type :
Tri-State, Inverted
Package / Case :
20-DIP (0.300, 7.62mm)
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Number of Elements :
1
Base Part Number :
74F534
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Supplier Device Package :
20-PDIP
Mounting Type :
Through Hole
Polarity :
Inverting
Number of Bits per Element :
8
Type :
D-Type
Packaging :
Tube
Clock Frequency :
100MHz
Function :
Standard
Series :
74F
Trigger Type :
POSITIVE EDGE
Datasheets
74F534PC
Introducing Flip Flops onsemi 74F534PC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:20-DIP (0.300, 7.62mm), Operating Temperature:0°C~70°C TA, Base Part Number:74F534, Mounting Type:Through Hole, Type:D-Type, 74F534PC pinout, 74F534PC datasheet PDF, 74F534PC amp .Beyond Flip Flops onsemi 74F534PC ,we also offer MC100EP29MNG, 74AHC1G79GW,165, 74AHC1G79GW,125, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.