745W-30/18
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
745W-30/18
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C20 PNL SLDR
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Connector Style :
IEC 320-C20
Gender :
Male
Filter Type :
Unfiltered - Commercial
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
Current - IEC :
16A
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Panel Thickness :
0.118 3.00mm
Mount :
Panel, Snap in
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
20 Weeks
Current :
20A
Number of Positions :
3
Termination :
Solder Eyelet
Series :
745W
Approval Agency :
CSA, FIMKO, NEMKO, SEMKO, SEV, UL, VDE
Packaging :
Bulk
Voltage - IEC :
250VAC
Accomodates a Fuse :
No
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 33.00mm x 25.00mm
Datasheets
745W-30/18
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'