72V851L15TFI8
Mfr.Part #
72V851L15TFI8
Package / Case
64-LQFP
Description
IC FIFO SYNC 4096X18 15NS 64QFP
FIFOs Memory
Retransmit Capability :
No
Programmable Flags Support :
yes
Bus Directional :
Bi-Directional
Package / Case :
64-LQFP
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Memory Size :
144K 8K x 9 x 2
Series :
72V
FWFT Support :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Access Time :
10ns
Function :
SYNCHRONOUS
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Data Rate :
66.7MHz
Current - Supply (Max) :
40mA
Base Part Number :
72V851
Supplier Device Package :
64-TQFP (10x10)
Operating Temperature :
-40°C~85°C