72V841L10TF8
Mfr.Part #
72V841L10TF8
Package / Case
64-LQFP
Description
IC FIFO SYNC 2048X18 10NS 64QFP
Product Category :
FIFOs Memory
Programmable Flags Support :
yes
Function :
SYNCHRONOUS
Series :
72V
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Data Rate :
100MHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
64-LQFP
Base Part Number :
72V841
Bus Directional :
Bi-Directional
Access Time :
6.5ns
Expansion Type :
Depth, Width
Supplier Device Package :
64-TQFP (10x10)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Retransmit Capability :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
FWFT Support :
No
Memory Size :
72K 4K x 9 x 2
Operating Temperature :
0°C~70°C
Current - Supply (Max) :
40mA