72V831L10TFG
Mfr.Part #
72V831L10TFG
Package / Case
64-LQFP
Description
IC FIFO 2048X9 DUAL SYNC 64TQFP
Access Time :
6.5ns
Packaging :
Tray
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Memory Size :
36K 2K x 9 x 2
Operating Temperature :
0°C~70°C
Mounting Type :
Surface Mount
Base Part Number :
72V831
FWFT Support :
No
Retransmit Capability :
No
Programmable Flags Support :
Series :
72V
Bus Directional :
Bi-Directional
Current - Supply (Max) :
40mA
Package / Case :
64-LQFP
Supplier Device Package :
64-TQFP (10x10)
Data Rate :
100MHz