72V3690L6PFG
Mfr.Part #
72V3690L6PFG
Package / Case
128-LQFP
Description
IC FIFO 32768X36 SYNC 128TQFP
FIFOs Memory
Base Part Number :
72V3690
Access Time :
4ns
Data Rate :
166MHz
Voltage - Supply :
3.15V~3.45V
Programmable Flags Support :
SYNCHRONOUS
Supplier Device Package :
128-TQFP (14x20)
Memory Size :
1.125M 32K x 36
Series :
72V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tray
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
40mA
Package / Case :
128-LQFP
Retransmit Capability :
Operating Temperature :
0°C~70°C