72V265LA10TFG8
Mfr.Part #
72V265LA10TFG8
Package / Case
64-LQFP
Description
IC FIFO SS 16384X18 10NS 64STQFP
FIFOs Memory
Supplier Device Package :
64-TQFP (10x10)
Base Part Number :
72V265
Memory Size :
288K 16K x 18
Package / Case :
64-LQFP
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Data Rate :
100MHz
Bus Directional :
Uni-Directional
Retransmit Capability :
yes
Expansion Type :
Depth, Width
Mounting Type :
Surface Mount
FWFT Support :
yes
Series :
72V
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Function :
SYNCHRONOUS
Access Time :
6.5ns
Current - Supply (Max) :
55mA
Programmable Flags Support :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
0°C~70°C