72V2113L7-5PFGI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
72V2113L7-5PFGI
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
80-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC FIFO SUPERSYNCII 6NS 80TQFP
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Product Category :
FIFOs Memory
Data Rate :
133.3MHz
Current - Supply (Max) :
35mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Part Number :
72V2113
Memory Size :
4.5M 256K x 18 512K x 9
Voltage - Supply :
3.15V~3.45V
Expansion Type :
Depth, Width
Series :
72V
Access Time :
5ns
Package / Case :
80-LQFP
Packaging :
Tray
Bus Directional :
Uni-Directional
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
13 Weeks
Function :
SYNCHRONOUS
FWFT Support :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C