71V67603S133BQG8
- Mfr.Part #
- 71V67603S133BQG8
- Manufacturer
- Intersil (Renesas Electronics Corporation)
- Package / Case
- 165-TBGA
- Datasheet
- Download
- Description
- IC SRAM 9MBIT PARALLEL 165CABGA
- Manufacturer :
- Product Category :
- Memory
- Mounting Type :
- Surface Mount
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Voltage - Supply :
- 3.135V~3.465V
- Packaging :
- Tape and Reel (TR)
- Memory Type :
- Volatile
- Factory Lead Time :
- 13 Weeks
- Memory Format :
- SRAM
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 3 (168 Hours)
- Operating Temperature :
- 0°C~70°C TA
- Base Part Number :
- IDT71V67603
- Clock Frequency :
- 133MHz