71V67602S133PFGI8
Mfr.Part #
71V67602S133PFGI8
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
100-LQFP
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Access Time :
4.2ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Clock Frequency :
133MHz
Memory Type :
Volatile
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Part Number :
IDT71V67602
Memory Size :
9Mb 256K x 36
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V