71V65603S133BQGI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
71V65603S133BQGI
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
165-TBGA
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 165CABGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Memory Type :
Volatile
Memory Size :
9Mb 256K x 36
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Access Time :
4.2ns
Base Part Number :
IDT71V65603
Memory Interface :
Parallel
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
165-TBGA
Packaging :
Tray
Mounting Type :
Surface Mount
Clock Frequency :
133MHz
Memory Format :
SRAM
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V