71V65603S100BG8
Mfr.Part #
71V65603S100BG8
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
119-BGA
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 119PBGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Memory Interface :
Parallel
Memory Format :
SRAM
Base Part Number :
IDT71V65603
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Package / Case :
119-BGA
Memory Size :
9Mb 256K x 36
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Memory Type :
Volatile
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Access Time :
5ns
Clock Frequency :
100MHz