71V65602S133PFG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
71V65602S133PFG
Manufacturer
Renesas Electronics Corporation
Package / Case
100-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Bulk
Package / Case :
100-LQFP
Clock Frequency :
133 MHz
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.465V
Memory Type :
Volatile
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Access Time :
4.2 ns
Series :
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)