71V25761S200BG8
Mfr.Part #
71V25761S200BG8
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
119-BGA
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 119PBGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Supplier Device Package :
119-PBGA (14x22)
Access Time :
3.1ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Memory Format :
SRAM
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Package / Case :
119-BGA
Mounting Type :
Surface Mount
Memory Interface :
Parallel
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
Base Part Number :
IDT71V25761
Clock Frequency :
200MHz
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Operating Temperature :
0°C~70°C TA