71V25761S166PFGI8
Mfr.Part #
71V25761S166PFGI8
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
100-LQFP
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
100-LQFP
Access Time :
3.5ns
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Base Part Number :
IDT71V25761
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Memory Format :
SRAM
Supplier Device Package :
100-TQFP
Memory Interface :
Parallel
Clock Frequency :
166MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V