71V2556SA100BGGI8
Mfr.Part #
71V2556SA100BGGI8
Package / Case
119-BGA
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 119PBGA
Package / Case :
119-BGA
Mounting Type :
Surface Mount
Memory Interface :
Parallel
Access Time :
5ns
Base Part Number :
IDT71V2556
Factory Lead Time :
10 Weeks
Clock Frequency :
100MHz
Volatile
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V