71V2556S133PFGI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
71V2556S133PFGI
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
100-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Memory Interface :
Parallel
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Base Part Number :
IDT71V2556
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Packaging :
Tray
Memory Size :
4.5Mb 128K x 36
Package / Case :
100-LQFP
Memory Type :
Volatile
Factory Lead Time :
10 Weeks
Clock Frequency :
133MHz