71P74604S200BQ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
71P74604S200BQ
Manufacturer
Renesas Electronics Corporation
Package / Case
165-TBGA
Datasheet
Download
Description
18MBIT PIPELINED QDRII SRAM
Stock
389
In Stock :
389
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Supplier Device Package :
165-CABGA (13x15)
Memory Interface :
Parallel
Product Status :
Active
Memory Type :
Volatile
Access Time :
8.4 ns
Series :
Write Cycle Time - Word, Page :
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Memory Organization :
512K x 36
Clock Frequency :
200 MHz