715C50KTT70M5
Mfr.Part #
715C50KTT70M5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Disk, Metal Fitting - Threaded
Description
CAP CER 700PF 50KV N4700 DISK
Stock
20
In Stock :
20
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
N4700
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Feature :
High Voltage, Low Dissipation Factor
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
700pF
Tolerance :
±20%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
1.732Diax1.378L 44.00mmx35.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Requires Holder
Package / Case :
Disk, Metal Fitting - Threaded
Voltage - Rated :
50000V 50kV
Series :
Cera-Mite 715C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
715C50KTT70M5
Vishay 715C50KTT70M5
Cera-Mite 715C 700pF 50000V 50kV Ceramic Capacitor ±20% N4700 1.732Diax1.378L 44.00mmx35.00mm -30°C~85°C High Voltage, Low Dissipation Factor Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded