7105J1V2KE2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7105J1V2KE2
Manufacturer
C&K
Description
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V
Manufacturer :
C&K
Product Category :
Current - Output :
7A
Outputs and Type :
1, Non-Isolated
Actuator :
ROCKER
Illumination Color :
Utilized IC / Part :
LTC3415
Main Purpose :
DC/DC, Step Down
Supplied Contents :
Board(s)
Regulator Topology :
Buck
Product :
Rocker Switches
Voltage - Input :
2.375 V ~ 5.5 V
Frequency - Switching :
1.5MHz
Board Type :
Fully Populated
Voltage - Output :
1.2V, 1.5V or 1.8V