70V5388S133BG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
70V5388S133BG
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
272-BBGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Base Part Number :
IDT70V5388
Mounting Type :
Surface Mount
Clock Frequency :
133MHz
Access Time :
3.4ns
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tray
Memory Format :
SRAM
Voltage - Supply :
3.15V~3.45V
Supplier Device Package :
272-PBGA (27x27)
Memory Size :
1.125Mb 64K x 18
Memory Type :
Volatile
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
0°C~70°C TA