70T3519S133BC
- Mfr.Part #
- 70T3519S133BC
- Manufacturer
- Intersil (Renesas Electronics Corporation)
- Package / Case
- 256-LBGA
- Datasheet
- Download
- Description
- IC SRAM 9MBIT PARALLEL 256CABGA
- Manufacturer :
- Product Category :
- Memory
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 3 (168 Hours)
- Voltage - Supply :
- 2.4V~2.6V
- Memory Format :
- SRAM
- RoHS Status :
- Non-RoHS Compliant
- Memory Interface :
- Parallel
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 256-LBGA
- Factory Lead Time :
- 12 Weeks
- Memory Type :
- Volatile
- Packaging :
- Tray
- Base Part Number :
- IDT70T3519
- Access Time :
- 4.2ns
- Supplier Device Package :
- 256-CABGA (17x17)
- Clock Frequency :
- 133MHz
- Memory Size :
- 9Mb 256K x 36
- Operating Temperature :
- 0°C~70°C TA