7023-D-N-350
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
7023-D-N-350
Manufacturer
LEDdynamics, Inc.
Description
LED DRIVER CC BUCK 32V 350MA
Manufacturer :
LEDdynamics, Inc.
Product Category :
Mount :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C~80°C
Width :
21.082mm
Termination :
Wire Leads
Max Output Current :
350mA
Published :
Series :
BuckPlus™ 7023
Mounting Type :
Chassis Mount
Max Power Dissipation :
11W
Min Input Voltage :
5V
Voltage - Input (Min) :
5V
Type :
Constant Current
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Output :
32V Max
Feature :
SCP
Max Input Voltage :
32V
Topology :
Buck
Current - Output (Max) :
350mA
Voltage - Input (Max) :
32V
Power (Watts) :
11W
Termination Style :
Wire Leads
Height :
10.922mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.83Lx0.83W x 0.43 H 21.1mmx21.1mmx10.9mm
Max Operating Temperature :
80°C
Number of Outputs :
1
Efficiency :
95%
Length :
21.082mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
7023-D-N-350
LEDdynamics, Inc. 7023-D-N-350
7023-D-N-350 datasheet pdf and LED Drivers product details from LEDdynamics Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED CONST CURRENT RESISTOR 30MA
    LED CONST CURRENT RESISTOR 20MA
    LED CONST CURRENT RESISTOR 25MA