6STF37PAU01R30X
Mfr.Part #
6STF37PAU01R30X
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SLDR
Voltage - Rated :
100V
D-Sub
ECCN Code :
EAR99
Current Rating (Amps) :
7.5A
Feature :
Board Lock, Filter, Grounding Indents, Mounting Brackets
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Backset Spacing :
0.276 (7.00mm)
Number of Positions :
37
HTS Code :
Flange Feature :
Housing/Shell (M3)
Datasheets
6STF37PAU01R30X
Introducing D-Sub Connector Assemblies CONEC 6STF37PAU01R30X from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-25°C~105°C, 6STF37PAU01R30X pinout, 6STF37PAU01R30X datasheet PDF, 6STF37PAU01R30X amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies CONEC 6STF37PAU01R30X ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
6STF37PAU01R30X Overview
6STF37PAU01R30X Features
6STF37PAU01R30X Applications
There are a lot of Conec
6STF37PAU01R30X D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP