6STF25PAZ01S10X
Mfr.Part #
6STF25PAZ01S10X
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
Current Rating (Amps) :
7.5A
Flange Feature :
Housing/Shell (M3)
Operating Temperature :
-25°C~105°C
1 (Unlimited)
HTS Code :
2
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
100V
Backset Spacing :
0.465 (11.80mm)
Datasheets
6STF25PAZ01S10X
Introducing D-Sub Connector Assemblies CONEC 6STF25PAZ01S10X from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-25°C~105°C, 6STF25PAZ01S10X pinout, 6STF25PAZ01S10X datasheet PDF, 6STF25PAZ01S10X amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies CONEC 6STF25PAZ01S10X ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
6STF25PAZ01S10X Overview
6STF25PAZ01S10X Features
6STF25PAZ01S10X Applications
There are a lot of Conec
6STF25PAZ01S10X D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP