6STF25PAT05S20X
Mfr.Part #
6STF25PAT05S20X
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
Voltage - Rated :
100V
Backset Spacing :
0.189 (4.80mm)
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Current Rating (Amps) :
7.5A
Flange Feature :
Housing/Shell (4-40)
Datasheets
6STF25PAT05S20X
Introducing D-Sub Connector Assemblies CONEC 6STF25PAT05S20X from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C~105°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, 6STF25PAT05S20X pinout, 6STF25PAT05S20X datasheet PDF, 6STF25PAT05S20X amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies CONEC 6STF25PAT05S20X ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
6STF25PAT05S20X Overview
6STF25PAT05S20X Features
6STF25PAT05S20X Applications
There are a lot of Conec
6STF25PAT05S20X D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP