6STF15PAZ05S10X
Mfr.Part #
6STF15PAZ05S10X
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
Number of Positions :
15
Backset Spacing :
0.465 (11.80mm)
HTS Code :
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout :
2 DA A
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Shell Material, Finish :
BRASS, TIN PLATED
Feature :
Filter, Grounding Indents, Mounting Brackets
Flange Feature :
Housing/Shell (M3)
Dielectric Material :
Thermoplastic
Contact Finish Thickness :
Flash
Current Rating (Amps) :
7.5A
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
6STF15PAZ05S10X
Introducing D-Sub Connector Assemblies CONEC 6STF15PAZ05S10X from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-25°C~105°C, 6STF15PAZ05S10X pinout, 6STF15PAZ05S10X datasheet PDF, 6STF15PAZ05S10X amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies CONEC 6STF15PAZ05S10X ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
6STF15PAZ05S10X Overview
6STF15PAZ05S10X Features
6STF15PAZ05S10X Applications
There are a lot of Conec
6STF15PAZ05S10X D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP