6LE24-P30-LGH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
6LE24-P30-LGH
Manufacturer
Advanced Energy
Description
DC/DC CONVERTER 6000V 30W
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
Type :
Enclosed, High Voltage
Power (Watts) :
30W
Size / Dimension :
6.00Lx3.81W x 1.50 H 152.4mmx96.8mmx38.1mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Output (Max) :
5mA
Number of Outputs :
Series :
Ultravolt® E
Factory Lead Time :
4 Weeks
Voltage - Output 1 :
6000V
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
10°C~45°C
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Input (Max) :
30V
Voltage - Input (Min) :
23V