6LE24-N30-LGH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
6LE24-N30-LGH
Manufacturer
Advanced Energy
Description
DC/DC CONVERTER 6000V 30W
Stock
8
In Stock :
8
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
Approval Agency :
CE, cURus
Factory Lead Time :
4 Weeks
Operating Temperature :
10°C~45°C
Size / Dimension :
6.00Lx3.81W x 1.50 H 152.4mmx96.8mmx38.1mm
Current - Output (Max) :
5mA
Voltage - Input (Max) :
30V
Power (Watts) :
30W
Number of Outputs :
1
Voltage - Output 1 :
6000V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
Enclosed, High Voltage
Voltage - Input (Min) :
23V